aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych

W środę 2 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu w ramach rozgrywek WIMS odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie SP w Śmiglu i SP w Czaczu.

Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych

Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Halowej Piłce Nożnej – Gimnazjada 2016 /2017

7 listopada dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie  w tamtejszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Halowej Piłce Nożnej. Turniej przeprowadzono w ramach międzyszkolnej rywalizacji sportowej SZS - Gimnazjada 2016 / 2017. W zawodach wystartowały cztery reprezentacje gimnazjów z terenu Gminy Śmigiel: Gimnazjum w Śmiglu, Gimnazjum w Starym Bojanowie, Gimnazjum w Czaczu  i Gimnazjum w Bronikowie.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Halowej Piłce Nożnej – Gimnazjada 2016 /2017

Gminne Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

dscn1299

26 września na stadionie miejskim w Śmiglu odbyły się Gminne Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów. Reprezentanci szkół podstawowych i dziewczęta gimnazjów mieli do pokonania dystans 10 x 800m, gimnazjaliści 10 x 1000m. Do rywalizacji na poziomie szkół podstawowych zgłosiła się 1 drużyna dziewcząt.

Czytaj więcej: Gminne Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej chłopców szkół podstawowych

dscn133018 października w śmigielskiej podstawówce odbyły się Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje 4 szkół : Czacza, Starego Bojanowa, Starej Przysieki Drugiej i Śmigla. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, 2 x 7 minut, a sędziowali go nauczyciele wychowania fizycznego M. Tomczak, B. Zandecki, R. Mika, M. Sowa.

Czytaj więcej: Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej chłopców szkół podstawowych

Gry i zabawy klas I – III

dscn0672We środę 27 kwietnia duża sala śmigielskiej podstawówki wypełniła się uczestnikami  Mistrzostw Gminy Śmigiel  w Zabawach i Grach Klas I – III. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje wszystkich gminnych podstawówek, łącznie 150 zawodników. Każda drużyna składała się z  10 zawodników i miała do rozegrania 6 konkurencji, w których trzeba było wykazać się szybkością, zwinnością, celnością i dobrą koordynacją ruchową.

Czytaj więcej: Gry i zabawy klas I – III