DNI ŚMIGLA NA SPORTOWO

dsc 9401W dniach 26-28 maja 2017 roku miały miejsce XXVI Dni Śmigla. Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu był organizatorem imprez sportowych.

 

 

 

W piątek, 26 maja 2017 na „Orliku” w Śmiglu zostały przeprowadzone gry i zabawy dla dzieci do lat 10. Po zakończeniu poszczególnej konkurencji każde dziecko otrzymało słodki upominek.

W sobotę o godzinie 9:00 spod wiatraków w Śmiglu wystartował rajd rowerowy. Meta rajdu miała miejsce na terenie rekreacyjnym przy basenie w Śmiglu o godzinie 10:30, gdzie na uczestników czekał posiłek. Następnie rajdowcy przystąpili do konkurencji sportowych – toczenie piłki do wiaderka, rzuty lotkami do tarczy, bieg z drążkiem do balansowania, rzuty woreczkami przez obręcz i żółwia jazda rowerowa. Nagrody i dyplomy za miejsca I-III za udział wręczał kierownik Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunt Ratajczak.

Na dużej sali sportowej od 9:00 odbył się turniej tenisa stołowego. W turnieju wzięło udział 44 zawodników, którzy rywalizowali na 9 stołach tenisowych. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczyny. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Klasy I-III Szkół Podstawowych dziewczyny – Weronika Trybała

Klasy I-III Szkół Podstawowych chłopcy – Daniel Wasielewski

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych dziewczyny – Oliwa Szymczak

Klasy I-III Szkół Podstawowych chłopcy – Kamil Wasielewski

Gimnazjum i ponadgimnazjalne dziewczyny – Joanna Maślak

Gimnazjum i ponadgimnazjalne chłopcy – Waldemar Bogdański

Nagrody wręczała Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Ośrodek Kultury Fizycznej dziękuje klubowi sportowemu „Polonia” za współorganizację turnieju.

W sobotę 27 maja w Śmigielskim Bractwie Kurkowym miały miejsce dwa turnieje strzeleckie. Pierwszy to turniej strzelecki z wiatrówki dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat, drugi to turniej strzelecki „KBKS”. W zawodach wzięło udział 6 chłopców i 22 dorosłych.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Chłopcy 10-17 lat:

I miejsce: Mateusz Łuczkowski

II miejsce :Piotr Juma

III miejse:Samuel Bajsert

Dorośli:

I miejsce Oskar Wieczorek

II miejsce Michał Smoczyk

III miejsce Krzysztof Budziński

Od godziny 10.00 do 13.00 na boisku „Orlik” w Śmiglu miał miejsce Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas I-III Gimnazjum. W turnieju wzięły udział 4 drużyny – reprezentacje gimnazjów ze Śmigla, Czacza, Starego Bojanowa oraz dodatkowa drużyna „Byczki Gniewowo”. Zwycięską drużyną została ekipa z gimnazjum ze Śmigla która wygrała wszystkie trzy mecze. Medale za miejsca I-III i puchar dla zwycięskiej drużyny wręczał Zastępca Burmistrza Śmigla Marcin Jurga.

Od godziny 10:00 na kortach tenisowych w Śmiglu odbył się turniej tenisa ziemnego. W turnieju wzięło udział 7 mężczyzn i jedna zawodniczka w kategorii 13-17 lat. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

1 miejsce – Waldemar Wurst

2 miejsce – Szymon Rosik

3 miejsce - Piotr Mulczyński

Nagrody i i puchary wręczał Zastępca Burmistrza Śmigla – Marcin Jurga.

Dziecięco-młodzieżowe wyścigi rowerowe zakończyły imprezy sportowe w sobotę. Ponad trzydzieści dzieci wzięło udział w zawodach. W wyścigach rowerowych brały udział przedszkolaki i uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej. Dzieci otrzymały medale, dyplomy za udział a także upominki. Nagrody wręczał Skarbnik Śmigla – Piotr Szmytkowski. Ośrodek Kultury Fizycznej serdecznie dziękuje Śmigielskiemu Towarzystwu Cyklistów za współorganizację wyścigów.

W niedzielę na ’Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn Niezrzeszonych. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn – Ustech - Sezonowcy, Marta, DH Trans, OLD-BOYS Pogoń Śmigiel, Robson i Team Whiskers. Drużyny podzielono na dwie 3 zespołowe grupy. Zwycięzcy grup walczyli o 1 miejsce. Finał był bardzo zacięty – po ciekawym meczu drużyna Robson pokonała DH Trans 4:3. Medale i puchary wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski.

Atrakcją dla dzieci na zakończenie XXVI Dni Śmigla na sportowo była Akademia Rowerowa. Impreza miała miejsce na targowisku w Śmiglu.

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze  

 
0 #1 profile9235 2018-10-30 16:53
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.nonicanada.com/images/photos/2611/10/e0511b5753b80deac40dbfb1.jpg
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież