Pływanie moje nowe hobby

dsc 0033W czerwcu zakończył się trwający od lutego kurs nauki pływania dla uczniów klas trzecich wszystkich szkół podstawowych z gminy Śmigiel. Kurs obejmował 20 godzin dydaktycznych z zakresu nauki pływania i w połowie został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a w połowie przez śmigielski samorząd.

W programie wzięło udział 220 dzieci. Celem projektu było nabycie przez uczniów klas trzecich umiejętności pływania, przekazanie informacji na temat bezpiecznych zachowań w wodzie oraz zachęcenie do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowe zajęcia pływackie miały być również alternatywą dla komputera i używek. 
Z inicjatywy burmistrz Śmigla, Małgorzaty Adamczak po zakończonym kursie, poza projektem, odbył się I Turniej Pływacki Uczniów Klas III. W turnieju wystartowało 62 zawodników. Organizacją turnieju zajęli się pracownicy Pływalni Akwawit w Lesznie. Dziewczęta i chłopcy pływali stylem dowolnym na dystansie 25 m. Najlepsze w kategorii dziewcząt okazały się: Wiktoria Stróżak i Martyna Sadowska ze szkoły w Śmiglu oraz Zofia Schoepe ze Starego Bojanowa. Podium w kategorii chłopców zdominowali śmigielanie: Kacper Leśny, Krzysztof Talarek i Wojciech Zimniak. Zwycięscy otrzymali dyplomy, medale i puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów i uczestnicy kursu otrzymali pamiątkowe medale zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Puchary dla zwycięzców ufundował Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu.

GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze  

 
0 #1 profile9435 2018-11-01 16:55
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.rumbalea.com/images/photos/8996/6/e1f9d3b7e02799a700e7ae53.jpg
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież